українською
по-русски
Все для камінакаміни
Все для саунисауни
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Корисні поради

Двері для сауни: особливості та допомога у виборі

Двері для парної мають особливі та підвищені вимоги, адже на них тривалий час впливає висока температура та вологість. Вони мають бути довговічні, а головне - безпечні у використанні.

Розміри дверного блоку

Як правило, в першу чергу двері в сауну підбираються за розміром дверного пройому. Під час проектування чи будівництва приміщення для входу в парильню використовують стандартні розміри дверних пройомів: 70×205 або 80×210 сантиметрів. Проте застосовують і дещо нестандартний, менший за висотою розмір - 190 сантиметрів.

Розмірний ряд дверних блоків (в мм):

  • 700×1900
  • 700×2050
  • 800×1900
  • 800×2000
  • 800×2050
  • 800×2100

Сторона відкривання

Двері бувають як із визначеною стороною відкривання, так і універсальними. Відповідне маркування зазначається у технічній специфікації виробу та/або на упакуванні. Зверніть на це увагу, якщо ви вирішили купити двері в сауну в інтернет-магазині. Дана інформація повинна міститись в описі товару або в технічних характеристиках.

Сторони відкривання дверей
Сторони відкривання дверей

Згідно будівельним нормам відкривання дверей слід робити в сторону передбанника.

Безпека

Вихід з парильного приміщення обов'язково має бути безпечним, швидким та безперешкодним. Зверніть особливу увагу на защіпку, ручки та дверне полотно.

Дверне полотно

Двері в сауну: основні типи

Глухе (суцільні з дерева)

Дерев'яні двері для сауни мають найкращі показники теплозбереження. Їх виготовляють з бруса та шпунтованої рейки або вагонки. В якості теплоізоляції використовують мінеральну вату з паробар'єром.

Основний недолік - вбирання вологи та набряк деревини, в наслідок чого двері неможливо закрити. Якщо полотно з торця зістругати, то в подальшому, після його висихання, може з'явитись щілина.

Такий тип дверей найкраще підійде для сауни. Ми не рекомендуємо встановлювати їх у лазні.

Засклене

В дверях для сауни також використовують часткове засклення або ж скляну вставку на всю висоту полотна. Простіший і дешевший варіант - одинарне скло, найкращий - енергоефективний склопакет. Для безпечного використання застосовується гартоване скло.

Засклення дверей має свої переваги:

  • кращий декоративно-естетичний вигляд,
  • в приміщення парної потрапляє додаткове світло,
  • ззвоні видно чи ввімкнене освітлення.

Скляне

Скляні двері в сауну на нашу думку є найбільш практичними. Дверне полотно зі скла найбільш довговічне, не деформується, має сталі розміри при високій температурі та вологості. Суцільноскляне полотно виготовляють лише з гартованого скла, товщина якого 8 мм. Скло може бути прозорим, матованим (піскоструйна обробка), матоване з візерунком, структуроване, по кольору бронзове, синє або зелене.

Двері для сауни: тип скла

Основним недоліком є те, що від сильного удару воно може розбитись. Проте гартоване скло безпечне, при розбитті розсипається на дрібні частини, при цьому не утворюються небезпечні гострі осколки.

Ручка

Щоб не отримати опіків, дверні ручки виготовляють лише з дерева, переважно з листяної породи. Вийнятком є ручка із зовнішньої сторони, вона може з нержавіючої сталі або алюмінію.

Ручки для дверей в сауну

За типом вони є не поворотні, фіксовані. Ручки, що встановлюються у міжкімнатних дверях, для банних дверей не підходить.

Защіпка

Ми категорично не рекомендуємо встановлювати гачки, різного типу засувки чи замки, особливо для фіксації дверей з середини парної.

Роликові защіпки для дверей

В конструкції дверей переважно використовується защіпка з притискним роликом або штоковим затискачем, рідше магнітного типу. Регулюємий ролик надійно та безпечно фіксує скляне полотно або виступаючий елемент ручки.

Петлі

Оскільки двері перебувають у приміщенні з підвищеною вологістю, петлі мають бути антикорозійні: анодовані, пофарбовані порошковою фарбою або з нержавіючої сталі. Для покращення експлуатаційних характеристик і уникнення скрипу використовують пластикові прокладки.

Петлі для скляних дверей в сауну

Слід також знати, що петлі розраховані на певне навантаження по вазі. Такі дані зазначає виробник дверної фурнітури у технічних характеристиках. Для стандартних дверей використовують дві петлі, а для більших за розміром, або з більшою розрахунковою вагою полотна - три.

Коробка та ущільнювач

Коробка для дверей виготовляється лише з дерева листяних порід, таких як липа, вільха, осика, абаш, кедр, тощо. Брус-заготовка для її виготовлення відбирається з чистою і однорідною текстурою, без сучків, тріщин та інших дефектів. Виробниками пропонується також двері з коробкою з клеєного бруса.

Після встановлення дверей, усі їх дерев'яні елементи необхідно обов'язково обробити спеціальним просоченням, що використовується для обробки деревини у сауні.

Для герметричності і зменшення тепловтрат у парній в дверну коробку встановлюється ущільнювач з термостійкої гуми або силікону. Крім того, він забезпечує безпечне закривання скляного дверного полотна.

Поріг

Не всі двері комплектуються порогом, проте його наявність робить їх повністю герметичними та універсальними з огляду на сторони відкривання. Якщо ви обираєте двері для лазні з порогом, то тоді необхідно передбачити спеціальний отвір в стіні для організації правильної вентиляції. В сауні, де двері без порогу, притік повітря здійснюється через щілину між дверним полотном та підлогою. 

Двері в сауну без порога

Недоліки дверей з порогом:

  • через поріг можна зачепитися,
  • у вологій лазні він найбільше піддається гниттю, і в подальшому необхідна його видалення і заміна, а це є дуже складною і затратною процедурою.