українською
по-русски
Все для камінакаміни
Все для саунисауни
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Печі та каміння

Камінь для бані і сауни

Камені для печі в лазні є одним з головних її елементів. Вони грають дуже важливу роль в підтримці потрібної температури в парильні і створенні пару, якщо піч не обладнана парогенератором. У природі існує величезна безліч порід каменів для лазні: нефрит, порфірит, жадеїт, яшма, білий кварц, малиновий кварцит, дуніт, серпентиніт, діабаз і інші.

Кожен власник хоче купити такі камені для бані або сауни, які будуть якісно виконувати свої основні функції і прослужать якомога довше. Для цього потрібно знати фізичні властивості мінералів і вміти правильно їх використовувати з урахуванням типу банної печі і передбачуваного режиму експлуатації парилки.

Як вибрати камені для лазні та сауни

Довговічність мінералів в умовах постійних перепадів температур залежить від безлічі факторів: родовища, де була здобута порода, наявності домішок, типу печі і того, як часто ви користуєтеся парилкою. Тому точно сказати, скільки прослужить порода досить складно, а вказаний виробником термін є приблизним.

Наприклад, в закритій кам'янці каміння нагрівається до більш високих температур, а в кам'янці з парогенератором воно не буде схильне до різких перепадів температур. Тому при виборі правильніше орієнтуватися на щільність і термостійкість мінералу. Зазвичай більш міцні і термостійкі мінерали купують в печі закритого типу і в якості нижнього шару у відкритій кам'янці.

Ще один важливий фактор – теплоємність мінералу, тобто те, наскільки швидко нагрівається камінь і як довго утримує тепло. Чим менше теплоємність, тим довше доведеться розігрівати парилку і тим більше витратиться палива. Камені з високою теплоємністю добре використовувати до електричної сауни для економії електроенергії.

Не менш важливим показником є безпека мінералів для здоров'я. Бажаючи заощадити, багато людей вважають за краще самостійно зібрати камені. Це може бути цілком виправдано, якщо ви маєте диплом геолога або володієте достатніми знаннями про мінерали. В іншому випадку велика ймовірність, що камені для парилки в баню будуть містити шкідливі для організму домішки, особливо якщо вони збираються в межах міста. Тому краще всього купити сертифіковані камені для лазні в спеціалізованому магазині.

Професійні консультанти компанії Luchesk допоможуть підібрати ідеальну комбінацію характеристик каменів для лазні з урахуванням прийнятної для вас ціни.

Де вигідно купити камінь для лазні

Ми пропонуємо своїм покупцям два популярних варіанти каменів для бані – жадеїт і олівіновий діабаз.

Якщо дозволяють кошти, гідним варіантом для лазні або сауни буде напівдорогоцінний мінерал жадеїт. Він має високу міцність, відмінно переносить перепади температур, має хорошу теплоємність і низьке вологопоглинання. Крім цього жадеїт має відмінні літотерапевтичні (лікувальні) властивості.

Жадеїт іонізує повітря, виділяє кремнієву кислоту, яка має знеболюючу, антитоксичну і протизапальну дію. Вважається, що жадеїт зміцнює нервову систему, нормалізує артеріальний тиск, робить еластичними стінки судин.

Популярним демократичним варіантом є фінський камінь для лазні олівіновий діабаз або габро-діабаз. Це досить міцний мінерал вулканічного походження, який добре утримує тепло, але для розігріву буде потрібно трохи більше часу.

Габро-діабаз має виражений терапевтичний ефект для органів дихання. Міцність олівінового діабазу не надто висока, тому він має властивість розтріскуватися. Але так як коштують ці камені для лазні дешево, можна легко замінити потріскані на нові.

В інтернет-магазині Лучеськ ви можете купити шліфований або колотий жадеїт, а також колотий габро-діабаз. Для саун краще купити шліфований камінь, для бань – колотий. Камені для електрокам'янки повинні мати менший розмір, для дров'яних печей краще використовувати різну фракцію: знизу – більшу, зверху – середню.

Здійснюючи покупки у нас, ви отримаєте детальну консультацію, як підготувати їх до використання і правильно укласти в кам'янку. Якщо у вас є питання – телефонуйте прямо зараз, і наші менеджери з задоволенням на них дадуть відповідь.

Печі та каміння для сауни