українською
по-русски
Все для камінакаміни
Все для саунисауни
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Корисні поради

Правила використання ефірних олій в лазні

Застосування ефірних масел в лазні - досить популярний засіб для релаксації, відновлення рівноваги, стабілізації біоритмів, поліпшення саморегуляції організму.

Эфирные масла для бани и сауны

Застосування ароматичних масел в лазні приносить величезну користь організму, значно підсилюючи ефект теплової процедури. Баня і сауна розслабляє тіло, робить дихання глибоким і рівномірним. Ефірні масла очищають носоглотку, розширюють бронхи, сприяють поліпшенню дихання, надають гарний вплив на судини, серце, нервову систему.

Застосовуючи ефірні олії в лазні, не варто розбризкувати їх безпосередньо на нагрівальні елементи (наприклад, на розпечене каміння). В цьому випадку ефірна олія просто підгорить, виділивши при цьому неприємні і шкідливі запахи. Олії зазвичай розводять у теплій воді. У фінській сауні термостійкі ємності з водою і олією ставлять недалеко від нагрівача або грубки. А в російській лазні ефірні олії, розбавлені з водою, вихлюпують на дерев'яні стіни, лавки, підлогу. Також допустимо обробляти сумішшю банних олій і води полки парної і замочувати в ній віники. В цьому випадку масло додають в налиту в 1-1,5-літрову ємність гарячу воду, додають потрібну кількість масел і ллють суміш невеликими порціями на розігріті стіни і полки. При цьому масло інтенсивно випаровується з гарячих поверхонь, але не пригорає.

Запобіжні заходи

Не можна використовувати ті ефірні олії, на які у Вас є індивідуальна непереносимість. Ще до відвідування лазні необхідно перевірити, як Ви переносите ефірну олію, яку збираєтеся застосовувати в лазні. Перше використання нового виду ефірної олії слід почати з мінімальної дози - 1-3 краплі. Тільки якщо не було помічено побічних ефектів, можна переходити до повноцінної концентрації: приблизно 5 -10 крапель на 15 кв. м парної. І все ж при першому застосуванні нової ефірної олії в парній не варто затримуватися довше 3-7 хвилин.

З особливою ретельністю слід підходити до вибору ефірних олій для походу в лазню людям які страждають від гіпертонії, на епілепсію, нирковою або серцевою недостатністю.

У лазні можна використовувати як окремі олії, так і робити з них суміші. Проте не варто перепробувати за один раз усі олії. Це може зашкодити здоров'ю. У всьому повинна бути міра! Якщо ви змішуєте кілька різновидів олій, то сумарна кількість не повинна перевищувати 10 крапель на 15 м2 площі лазні. Час перебування в ароматної парної становить 15-20 хвилин.

При правильному використанні ефірні олії допоможуть у вирішенні проблем зі здоров'ям і піднімуть настрій. Легкого і ароматного пара!