українською
по-русски
Все для камінакаміни
Все для саунисауни
Будь ласка ідентифікуйте себе за допомогою електронної пошти
На вказану адресу електронної пошти надіслано повідомлення.
Не прийшов лист?
Вкажіть адресу електронної пошти
Корисні поради

Термометри для сауни: огляд видів, їх переваги та недоліки

Безперечно, найважливіший прилад у будь якій сауні чи лазні - це термометр. Він допомагає здійснити контроль нагріву парної до заданої температури, та уникнути перегріву, що може стати причиною пожежі.

Існує кілька видів термометрів для сауни та бані:

  • рідинний,
  • механічний,
  • електронний.

Термометри для сауни - який вид кращий

Який вибрати термометр для сауни? У чому їх відмінності, які мають переваги і недоліки. Ми детально розглянемо кожен вид і допоможемо зробити вибір.

Рідинний термометр

Для вимірювання температури повітря в парній з рідинних термометрів використовують лише спиртовий. Він абсолютно безпечний для здоров'я людини і найбільш точний з усіх видів.

Спиртовий термометр для сауни

Конструкція термометра дуже проста: на корпусі зі шкалою, виготовленого як правило з дерева, зафіксована трубка з капіляром, що заповнена етиловим спиртом. Для контрастного відображення на шкалі в спирт додається фарбник червоного кольору. При підвищенні температури, спирт збільшується в об’ємі і його рівень піднімається по трубці. Діапазон вимірювання температури лише в плюсових значеннях, від 0 до 140 °C, ціна поділки шкали 1 °C. Похибка вимірювання температури 1 °C.

Спиртовий термометр для сауни розміщують на стіні на відстані не менше 2-х метрів від нагрівального приладу.

Переваги. Точні показники, найдешевший вид у ціновому діапазоні.

Недоліки. Може розбитись чи тріснути трубка з вмістом спирту. Чутливий до зміни тиску, інертний. Покази термометра важко побачити на відстані.

Механічний термометр

В якості чутливого до температури елемента використовується довга біметалева пластина, що скручена в спіраль.

Механічний термометр для сауни

Внутрішній кінець спіралі зафіксований на осі у центрі кругової шкали, а до зовнішнього прикріплена стрілка, що рухається вздовж цієї шкали. Для виготовлення біметалевої пластини використовують комбінацію спаяних між собою металевих стрічок з різним тепловим розширенням: сталь — мідь, сталь — томпак, сталь — латунь, сталь — алюміній, дюралюміній — алюміній, сталь — нікель, алюміній — мідь та ін. У побутових приладах найбільш розповсюджений тип стрічки з сплавів латуні та інвару (залізонікелевий сплав).

Діапазон вимірювання температури біметалевого термометра для сауни від 0°C до 150°C, похибка ±5%.

На відміну від рідинних термометрів, даний вид не чутливий до змін зовнішнього тиску і механічно більш міцний.

Термометри часто розташовують в одному корпусі з гігрометрами. Також хочемо відмітити, що вони мають найбільший вибір по зовнішньому оформленню, а деякі виробники випускають ще й моделі з підсвіткою шкали.

Переваги. Механічно міцний, не дорогий в ціні, добре зчитувати показники.

Недоліки. Інертний, значний діапазон похибки.

Електронний термометр

Електронний термометр для сауни також відноситься до побутового типу. Термочутливий елемент термоелектричного приладу - термопара, а термометра опору - напівпровідниковий елемент терморезистор.

Електронний термометр для сауни

Датчик розміщується в парильні згідно інструкції виробника, а панель відображення показників за її межами.

Електронні прилади мають чіткий і контрастний дисплей з підсвіткою, звукову сигналізацію про досягнення заданої температури та аварійну звукову сигналізацію про перегрів сауни.

Діапазон вимірювання температури від 0°C до 150 °C, похибка 3%.

При роботі споживає енергію, джерелом якої можуть бути елементи живлення типу АА, ААА, або мережа 220 В.

В сауні, де використовується електрична піч із зовнішнім блоком управління, термометр вмонтований безпосередньо у цей блок. Датчик температури встановлюється на стелі або стіні біля нагрівального приладу згідно інструкції. Термометр відображає поточну температуру на табло та керує роботою ТЕНів.

Переваги. Зручне дистанційне відстеження показників, цифровий дисплей з підствіткою, звукова індикація, висока точність і мала інертність.

Недоліки. Дорожча вартість, потребують джерела живлення.

Статті цієї тематики

Дивовижної краси природа Фінляндії вдохновила дизайнерів компанії SAWO створити унікальну колекцію аксесуарів для сауни Natural Line. Прилади з цієї колекції гармонійно доповнюють інтер'єр сауни і лазні в рустикальному чи еко-стилі.
ЧИТАТИ ДАЛІ